• Kursledare 1
  • Kursledare 2
  • Kursledare 3
Kursledare 1

KURSLEDARE

Musikstil är mycket stolta över att presentera sina fantastiska kursledare som alla är frilansande musiker och artister! Våra kursledares aktiva musicerande och spetskompetens skapar en direkt koppling till musiklivet och musikbranschen. Vår lärarkår består av musiker, låtskrivare och producenter med stor erfarenhet av både musikbransch och undervisning. Ni ser dom spela med några av Sveriges största akter, fronta sina egna projekt och mycket mer.  Ni hittar alla våra kursledare nedan, klicka på bilden för att läsa mer!

Nyfiken på vad våra kursledare sysslar med när dom inte undervisar hos Musikstil? Följ länken nedan för att veta mer!

Undervisa hos oss!

Musikstil söker pedagoger till HT18.
Julia Grannäs

Julia Grannäs

/Piano/Sång/Gitarr

E-post: julia.grannas@musikstil.se

Andreas Gedda

Andreas Gedda

Trummor/Piano/Gitarr/Bas/Produktion

E-post: andreas.gedda@musikstil.se

Carl Larsson

Carl Larsson

Trummor

E-post: carl.larsson@musikstil.se

Gustav Westerman

Gustav Westerman

Gitarr/Piano/Sång/Elbas/Trummor

E-post: gustav.westerman@musikstil.se

Irma Schedin

Irma Schedin

Sång/Piano

E-post: irma.schedin@musikstil.se

Joakim Sandgren

Joakim Sandgren

Gitarr/Elbas

E-post: joakim.sandgren@musikstil.se

Anton Tärnlund

Anton Tärnlund

DJ/Produktion/Sång/Piano/Trummor

E-post: anton.tarnlund@musikstil.se

Ludwig Gustavsson

E-post: ludwig.gustavsson@musikstil.se

Tove Nyberg

Tove Nyberg

Sång/Piano/Gitarr/Trummor

E-post: tove.nyberg@musikstil.se

Oskar Axerup

Oskar Axerup

Gitarr/Trummor/Sång/Piano

E-post: oskar.axerup@musikstil.se

Simon Sjöstedt

Simon Sjöstedt

Gitarr/Piano/Sång/Produktion

E-post: simon.sjostedt@musikstil.se

Karin Svensson

Karin Svensson

Sång/Piano

E-post: karin.svensson@musikstil.se

Fannie Hertzberg

Fannie Hertzberg

Sång/Piano/Gitarr

E-post: fannie.hertzberg@musikstil.se

Oskar Lindvall

Oskar Lindvall

Sång/Piano/Gitarr/Trummor

E-post: oskar.lindvall@musikstil.se

Niklas Krantz

Niklas Krantz

Gitarr/Låtskrivare/Sång

E-post: niklas.krantz@musikstil.se

Alexander Lund

Alexander Lund

Gitarr/Sång/Piano/Trummor

E-post: alexander.lund@musikstil.se

 Maryelle Steffansson

Maryelle Steffansson

Sång/Piano/Fiol

E-post: maryelle.steffansson@musikstil.se

Alexandra Linde

Alexandra Linde

Sång/Piano

E-post: alexandra.linde@musikstil.se

Adam Skeppar

Adam Skeppar

Gitarr/Trummor/Sång/Piano

E-post: adam.skeppar@musikstil.se

Se vad våra kursledare har för sig när dom inte undervisar på MUSIKSTIL!

Grym gitarr och fantastiskt sång, lyssna på vår lärare Oliver Heinänen

Mariette på TV4 Nyhetsmorgon, på trummor ingen mindre än Carl Larsson

Josefine Wassler på turné med ingen mindre än E-Type

Tilde Inhgam släpper eget under namnet TILDE

Hamilton Eklöf ses bakom Iris Viljanen, senast på Fasching den 4:e juni.

God Jul önskar I am Karate och vår fantastiska kursledare Marta Pettersson!

Marta Pettersson - I am Karate

Vår eminenta lärare Olov Domeij spelar bakom Simon Zion, den här gången i Kramfors!

Oskar Mattson på trummor i TLE Quartet