fbpx
  • Kursledare 1
  • Kursledare 2
  • Kursledare 3
Kursledare 1

KURSLEDARE

Sidan uppdateras, fler kursledare tillkommer inom kort.

Musikstil är mycket stolta över att presentera sina fantastiska kursledare som alla är frilansande musiker och artister! Våra kursledares aktiva musicerande och spetskompetens skapar en direkt koppling till musiklivet och musikbranschen. Vår lärarkår består av musiker, låtskrivare och producenter med stor erfarenhet av både musikbransch och undervisning. Ni ser dom spela med några av Sveriges största akter, fronta sina egna projekt och mycket mer.  Ni hittar alla våra kursledare nedan, klicka på bilden för att läsa mer!

Nyfiken på vad våra kursledare sysslar med när dom inte undervisar hos Musikstil? Följ länken nedan för att veta mer!

Undervisa hos oss!

Musikstil söker pedagoger till HT18.

John Löfgren

John Löfgren

Piano/Trummor

E-post: john@musikstil.se

Daniel Hormazabal

E-post: daniel@saltsjobadensmusikskola.se

Oliver Heinänen

Oliver Heinänen

Gitarr/Elbas/Trummor

E-post: oliver.heinanen@musikstil.se

Alexander Järvi

Alexander Järvi

Sång/Piano/Gitarr/Musikproduktion

E-post: alexander.jarvi@musikstil.se

Bianca Bernardi

Bianca Bernardi

Sång/Piano

E-post: bianca@musikstil.se

Jonas Marklund

Jonas Marklund

Trummor/Gitarr

E-post: jonas.marklund@musikstil.se

Sandra Rasimus

Sandra Rasimus

Sång/Kör

E-post: sandra.rasimus@musikstil.se

Viktor Ek

Viktor Ek

Gitarr/Trummor/Piano/Musikproduktion

E-post: viktor.ek@musikstil.se

Marta Pettersson

Marta Pettersson

Sång/Piano/Kör/Musikproduktion

E-post: marta.pettersson@musikstil.se

Andreas Gedda

Andreas Gedda

Trummor/Gitarr/Piano/Sång/Prod

E-post: andreas.gedda@musikstil.se

Siri Wallentén

Siri Wallentén

Sång/Piano/Kör

E-post: siri@musikstil.se

Joakim Sandgren

Joakim Sandgren

Gitarr/Elbas

E-post: joakim.sandgren@musikstil.se

Anton Fernandez

Anton Fernandez

Gitarr/Trummor/Bas/Ensemble

E-post: anton@musikstil.se

Se vad våra kursledare har för sig när dom inte undervisar på MUSIKSTIL!

Grym gitarr och fantastiskt sång, lyssna på vår lärare Oliver Heinänen

Mariette på TV4 Nyhetsmorgon, på trummor ingen mindre än Carl Larsson

Josefine Wassler på turné med ingen mindre än E-Type

Tilde Inhgam släpper eget under namnet TILDE

Hamilton Eklöf ses bakom Iris Viljanen, senast på Fasching den 4:e juni.

God Jul önskar I am Karate och vår fantastiska kursledare Marta Pettersson!

Marta Pettersson - I am Karate

Vår eminenta lärare Olov Domeij spelar bakom Simon Zion, den här gången i Kramfors!

Oskar Mattson på trummor i TLE Quartet