KURSLEDARE

Musikstil är mycket stolta över att presentera sina fantastiska kursledare som alla är frilansande musiker och artister! Våra kursledares aktiva musicerande och spetskompetens skapar en direkt koppling till musiklivet och musikbranschen. Vår lärarkår består av musiker, låtskrivare och producenter med stor erfarenhet av både musikbransch och undervisning. Ni ser dom spela med några av Sveriges största akter, fronta sina egna projekt och mycket mer.  Ni hittar alla våra kursledare nedan, klicka på bilden för att läsa mer!

John Löfgren

John Löfgren

Läs mer

John Löfgren

Piano/Trummor

E-post: john@musikstil.se

Daniel Hormazabal

Daniel Hormazabal

Läs mer

E-post: daniel@saltsjobadensmusikskola.se

Bobo Heitmann

Bobo Heitmann

Läs mer

Bobo Heitmann

Sång/Piano/Gitarr

E-post: bobo.heitmann@musikstil.se

Julia Grannas

Julia Grannas

Läs mer

Julia Grannas

Sång/Piano/Gitarr/Trummor/Bas/Ensemble

E-post: julia.grannas@musikstil.se

Julia Winbäck

Julia Winbäck

Läs mer

Julia Winbäck

Sång/Piano

E-post: julia.winback@musikstil.se

Andreas Gedda

Andreas Gedda

Läs mer

Andreas Gedda

Trummor/Gitarr/Piano/Sång/Prod

E-post: andreas.gedda@musikstil.se

Frida Holmgren

Frida Holmgren

Läs mer

Frida Holmgren

Sång/Piano/Songwriter

E-post: frida.holmgren@musikstil.se

Joakim Sandgren

Joakim Sandgren

Läs mer

Joakim Sandgren

Gitarr/Elbas

E-post: joakim.sandgren@musikstil.se

Johanna Kalliokulju

Johanna Kalliokulju

Läs mer

Johanna Kalliokulju

Sång//Piano

E-post: johanna.kalliokulju@musikstil.se

Tove Nyberg

Tove Nyberg

Läs mer

Tove Nyberg

Sång/Piano/Gitarr

E-post: tove.nyberg@musikstil.se

 Maryelle Steffansson

Maryelle Steffansson

Läs mer

Maryelle Steffansson

Sång/Piano/Fiol

E-post: maryelle.steffansson@musikstil.se

Alexandra Linde

Alexandra Linde

Läs mer

Alexandra Linde

Sång/Piano

E-post: alexandra.linde@musikstil.se

Adam Skeppar

Adam Skeppar

Läs mer

Adam Skeppar

Gitarr/Trummor/Piano/Sång/Bas

E-post: adam.skeppar@musikstil.se

Gabriel Dahl

Gabriel Dahl

Läs mer

Gabriel Dahl

Bas/Gitarr/Trummor/Piano/Sång

E-post: gabriel.dahl@musikstil.se

Jonas Skeppar

Jonas Skeppar

Läs mer

Jonas Skeppar

Gitarr/Trummor/Piano/Sång/Bas

E-post: jonas.skeppar@musikstil.se

Krille Eriksson

Krille Eriksson

Läs mer

Krille Eriksson

Gitarr/Bas/Ensemble

E-post: krille.eriksson@musikstil.se

Lucas Johansson

Lucas Johansson

Läs mer

E-post: lucas.johansson@musikstil.se

Niklas Krantz

Niklas Krantz

Läs mer

Niklas Krantz

Gitarr/Bas/Trummor/Piano/Sång

E-post: niklas.krantz@musikstil.se

Noa Svensson

Noa Svensson

Läs mer

Noa Svensson

Gitarr/Trummor/Piano/Sång/Bas

E-post:noa.svensson@musikstil.se

Simon Zion

Simon Zion

Läs mer

Simon Zion

Gitarr/Sång/Piano

E-post: simon.zion@musikstil.se

Undervisa hos oss!

Musikstil söker pedagoger till VT21.

Se vad våra kursledare har för sig när dom inte undervisar på MUSIKSTIL!

Grym gitarr och fantastiskt sång, lyssna på vår lärare Oliver Heinänen

Mariette på TV4 Nyhetsmorgon, på trummor ingen mindre än Carl Larsson

Josefine Wassler på turné med ingen mindre än E-Type

Tilde Inhgam släpper eget under namnet TILDE

Hamilton Eklöf ses bakom Iris Viljanen, senast på Fasching den 4:e juni.

God Jul önskar I am Karate och vår fantastiska kursledare Marta Pettersson!

Marta Pettersson - I am Karate

Vår eminenta lärare Olov Domeij spelar bakom Simon Zion, den här gången i Kramfors!

Oskar Mattson på trummor i TLE Quartet