KURSLEDARE

Musikstil är mycket stolta över att presentera sina fantastiska kursledare som alla är frilansande musiker och artister! Våra kursledares aktiva musicerande och spetskompetens skapar en direkt koppling till musiklivet och musikbranschen. Vår lärarkår består av musiker, låtskrivare och producenter med stor erfarenhet av både musikbransch och undervisning. Ni ser dom spela med några av Sveriges största akter, fronta sina egna projekt och mycket mer.  Ni hittar alla våra kursledare nedan, klicka på bilden för att läsa mer!

Nyfiken på vad våra kursledare sysslar med när dom inte undervisar hos Musikstil? Följ länken nedan för att veta mer!

Are Steinsholm

Are Steinsholm

Gitarr/Bas/Trummor/Piano/Sång/Multi

E-post: are.steinsholm@musikstil.se

Andreas Gedda

Andreas Gedda

Trummor/Piano/Gitarr/Bas/Produktion

E-post: andreas.gedda@musikstil.se

Carl Larsson

Carl Larsson

Trummor

E-post: carl.larsson@musikstil.se

Helena Nordin

Helena Nordin

Sång/Piano

E-post: helena.nordin@musikstil.se

Irma Schedin

Irma Schedin

Sång/Piano

E-post: irma.schedin@musikstil.se

Joakim Sandgren

Joakim Sandgren

Gitarr/Elbas

E-post: joakim.sandgren@musikstil.se

Linnea Gawell

Linnea Gawell

Sång/Piano/Multi/Produktion

E-post: linnea.gavell@musikstil.se

Ludwig Gustavsson

E-post: ludwig.gustavsson@musikstil.se

Marta Pettersson

Marta Pettersson

Sång/Piano/Gitarr/Multi/Produktion

E-post: marta.pettersson@musikstil.se

Olov Domeij

Olov Domeij

Gitarr/Bas/Trummor/Piano/Sång/Multi

E-post: olov.domeij@musikstil.se

Oliver Heinänen

Oliver Heinänen

Gitarr/Elbas/Trummor

E-post: oliver.heinanen@musikstil.se

Samuel Löfdahl

Samuel Löfdahl

Sång/Piano/Gitarr/Elbas/Trummor

E-post: samuel.lofdahl@musikstil.se

Se vad våra kursledare har för sig när dom inte undervisar på MUSIKSTIL!

Grym gitarr och fantastiskt sång, lyssna på vår lärare Oliver Heinänen

Mariette på TV4 Nyhetsmorgon, på trummor ingen mindre än Carl Larsson

Josefine Wassler på turné med ingen mindre än E-Type

Tilde Inhgam släpper eget under namnet TILDE

Hamilton Eklöf ses bakom Iris Viljanen, senast på Fasching den 4:e juni.

God Jul önskar I am Karate och vår fantastiska kursledare Marta Pettersson!

Marta Pettersson - I am Karate

Vår eminenta lärare Olov Domeij spelar bakom Simon Zion, den här gången i Kramfors!

Oskar Mattson på trummor i TLE Quartet